Farby KEIM w Polsce

Farby Keim'a pojawiły się na ziemiach polskich już pod koniec XIX w. - jeszcze w okresie rozbiorów. A to głównie za sprawą realizacji malowideł sakralnych w świątyniach na Mazowszu, Kujawach, Kaszubach i na Śląsku. Wiele z tych obiektów przetrwało do dnia dzisiejszego w bardzo dobrym stanie. Są one najlepszym i "żywym" dowodem niezrównanej trwałości farb mineralnych Keim'a. Najbardziej znanym przykładem są polichromie Katedry w Płocku wykonane przez Władysława Drapiewskiego w 1904r.

Lata po II wojnie światowej to okres, w którym towary produkowane na Zachodzie bardzo rzadko trafiały na rynek polski. Niemniej, dzięki kontraktom realizowanym przez firmy polskie w krajach Europy Zachodniej, głównie w Niemczech, farby Keim'a były dobrze znane polskim architektom, konserwatorom i wykonawcom. Stąd już na samym początku lat 90 ubiegłego wieku znalazły one zastosowanie w realizacji wielu obiektów, a od momentu rozpoczęcia działalności firmy KEIM Farby Mineralne Sp. z o.o. w połowie lat dziewięćdziesiątych produkty KEIM ożywiły i przywróciły do świetności niezliczoną ilość budynków i wnętrz.

Ponad 125-letnie doświadczenie w zakresie renowacji budowli historycznych zapewniło firmie KEIM pozycję kompetentnego partnera konserwatorów zabytków, architektów, projektantów i wykonawców. Podstawą tej dziś już tradycyjnej, godnej zaufania i efektywnej współpracy jest innowacyjna paleta najwyższej jakości produktów mineralnych służących ochronie budowli oraz profesjonalne doradztwo naszych pracowników. Potwierdzeniem doskonałej reputacji, jaką KEIM cieszy się w polskich i międzynarodowych kręgach budowlanych są renomowane budowle zabytkowe oraz obiekty architektury nowoczesnej usytuowane w Polsce i na całym świecie.

O firmie