Pałace, dwory, zamki

Pałac Raczyńskich z przełomu XVIII i XIX w. Kolekcja malarstwa europejskiego i polskiego przed II wojną światową uważana była za najlepszy zbiór malarstwa współczesnego na ziemiach polskich. Po wojnie zespół pałacowo-parkowy był zaniedbany. W latach 2014-2015, podczas drugiego etapu rewaloryzacji i modernizacji zespołu, przeprowadzonego przez firmę Restauro, wykorzystano m.in. zolowo-krzemianowe farby elewacyjne KEIM Soldalit oraz wewnętrzne KEIM Optil i KEIM Innotop. Fot. Renowacje i Zabytki.

Pałac w Rogalinie

Pałac położony jest w Piechowicach – pomiędzy Jelenią Górą a Szklarską Porębą. Zbudowany został w 1725r. przez Johanna Gottfrieda i do roku 1945 pozostawał w posiadaniu rodziny. Przed kilkoma laty pałac został odkupiony i odrestaurowany przez potomków rodu. Przy renowacji elewacji wykorzystano farby krzemianowe systemu KEIM Granital, a we wnętrzach farby zolowo-krzemianowe KEIM Optil.

Pałac Pakoszów

Fot. P. Kucharski

Zamek w Wieliczce k. Krakowa

Wieża gotycka w Rzemieniu

Renesansowy Pałac w Wojanowie k. Jeleniej Góry wzniesiony w 1607r. (www.palac-wojanow.pl). W latach 2005-2007 poddany całkowitej rewaloryzacji. Elewacja odrestaurowana przy użyciu tynków KEIM Porosan, Universalputz oraz farb KEIM Granital i Restauro-Lasur. Farby KEIM Optil i Biosil zastosowano przy renowacji wnętrz. Fot. P. Kucharski

Pałac w Wojanowie

Pałac, Łomnica k. Jeleniej Góry

Pałac, Staniszów k. Jeleniej Góry

Pałac, Dobrzyca k. Jarocina

Pałac, Grochowiska Szlacheckie k. Gniezna

Pałac, Marchwacz k. Kalisza

Pałac, Psie Pole k. Krotoszyna

Pałac, Radomierzyce k. Zgorzelca

Pałac Kazanowskich, Warszawa

Pałac, Racot

Pałac, Sokolniki k. Wielunia

Dwór, Bogusławice k. Płońska

Zamek Paulinum, Jelenia Góra

Dwór, Ławica

Fot. P. Kucharski

Zespół Pałacowy, Wleń k/Jeleniej Góry

Pałac, Winna Góra

Pałac zbudowany w XVIIIw, zniszczony w czasie Trzeciego Powstania Śląskiego w 1921r. Następnie odbudowany, a po 1945r. odnowiony i przebudowany. Obecnie neobarokowy. Pałac otacza piękny zabytkowy park o powierzchni 10 ha. Elewacja odrestaurowana w 2005r. z zastosowaniem farb KEIM Granital.

Pałac, Izbicko koło Opola

XVI-wieczny zamek położony w pięknej scenerii 13-hektarowego parku, z przepływającą rzeką Białą Lądecką. Obecnie 4-gwiazdkowy hotel SPA. W latach 2005-2006 odrestaurowany z zastosowaniem materiałów KEIM Contact Plus, Granital, Restauro Lasur i Biosil.

Zamek na Skale, Trzebieszowice k/Kłodzka

Zbudowany w latach 1702-1765 wg proj. A. Corazziego, przebudowany w 1823r. Zniszczony w Powstaniu Warszawskim, odbudowany i rozbudowany wg proj. Z. Stępińskiego. Nazwa pochodzi od T.A. Mostowskiego, który w 1802r. założył w tym budynku wzorcową drukarnię. Przy renowacji elewacji frontowej, zakończonej w sierpniu 2006r., zastosowano tynki renowacyjne KEIM Porosan, szpachlówki KEIM Universalputz oraz farby KEIM Soldalit i KEIM Restauro Lasur.

Pałac Mostowskich, Warszawa

Pałac, Mirosławiczki

Przepiękny dworek położony u podnóża Gór Izerskich, otoczony malowniczym, starym parkiem o powierzchni 3 ha. W 2006r. elewacja została odrestaurowana z zastosowaniem materiałów KEIM Soldalit, a wnętrza wykończono farbami KEIM Biosil, Ecosil i Restauro Lasur.

Dworek Saraswati, Pobiedna k. Świeradowa Zdroju

Fot. P. Kucharski

Pałac, Radziejowice k. Warszawy