Farby silikatowe KEIM – szerokie spektrum możliwości kształtowania powierzchni

Powłoki kryjące

Powłoka kryjąca może posiadać zarówno strukturę gładką, jak i szorstką, która nadaje jej historyczny, indywidualny charakter, przypominając powierzchnie zabytkowe. W ten sposób powstaje powierzchnia o typowej dla farb silikatowych matowej optyce.

 

 

 

Laserunki

Prześwitująca optyka techniki laserunkowej zachowuje oraz podkreśla barwną i plastyczną strukturę podłoża. Laserunek znajduje zastosowanie zarówno przy renowacji zabytków, jak również w nowoczesnej architekturze. W ten szczególny sposób można podkreślić i „ożywić” konkretne elementy fasady oraz ściany wewnętrzne.

 

 

Fasady zabytkowe

Stosując farby mineralne KEIM można uzyskać doskonałe, pod względem kolorystycznym i plastycznym, imitacje stylowych elementów architektonicznych oraz całych motywów. Fasady budynków historycznych i nowoczesnych pokryte farbami mineralnymi KEIM wyróżnia odporność na działanie czynników atmosferycznych i zanieczyszczeń powietrza.

 

 

Fasady nowoczesne

Nowoczesne i artystyczne malowidła ścienne i architektoniczne zyskują coraz bardziej na znaczeniu. Wielkoformatowe, iluzjonistyczne malowidła fasadowe ukazują całe spektrum możliwości techniki silikatowej.

 

 

 

Draperie

Pod znaczeniem draperia skrywają się kunsztownie ułożone fałdy dekoracyjne. Były one popularne już w średniowieczu. Te piękne zdobienia są nieodzownym elementem wielu malowideł. Farby silikatowe KEIM pozwalają na uzyskanie łudząco naturalnych draperii.

 

 

 

Malowidła w odcieniach szarości i kolorze

Dekoracyjna technika malowania w odcieniach szarości i kolorze jest polecana zarówno do elementów zdobniczych, jak również ogólnych malowideł architektonicznych. Istnieje szeroka gama możliwości ich kształtowania od ornamentalnych zdobień elewacji i cokołów po wystawne malowidła architektoniczne i wspaniały wystrój pomieszczeń sakralnych.

 

 

Technika dowolna

Możliwości nakładania farb silikatowych KEIM nie mają granic – czy to powierzchnia wewnętrzna czy zewnętrzna, nowoczesna czy klasyczna, laserunkowa czy kryjąca, płaska czy linearna – swobodę działania pozostaw swojej fantazji!
 

 

 

Marmuryzacja

Pomieszczenia sakralne, wytworne zamki czy luksusowe rezydencje to obiekty, w których najczęściej możemy spotkać fascynujące pięknem marmuryzacje. Jak niegdyś, również i dziś filary, kolumny, płyciny i cokoły dają idealne pole dla tworzenia imitacji marmuru czy innych kamieni naturalnych, a produkty KEIM odnajdują się w tej kwestii idealnie.

 

Technika krzemianowa